Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany też przedwczesnym wytryskiem oraz przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych. Szacuje się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty licząc od rozpoczęcia współżycia lub po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest też powodem do niepokoju, gdy zdarzy się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W takich przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże naturalny i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, gdy mężczyzna podejmuje współżycie, wówczas jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Kłopoty z wytryskiem posiadają mężczyźni narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Od czasu do czasu wynika ona z niewłaściwych nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia i dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Dodatkowo wczesny wytrysk może być generowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna napewna-apteka.pl/levitra.php