Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Zdobądź wiedzę na temat tego, jak hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem sposobna troska im poświęcona zagwarantuje ci zdrowie oraz kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze zmiany, przez jakie przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu życia.

Na początku w wieku płodowym

Metoda powiązania się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek narodzi się jako chłopczyk albo jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, z kolei płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wkracza do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te powstające w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to czas, w którym następuje rozwój drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który zaczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Czas dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) stymulują produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to sprawka pracy testosteronu. Innym objawem pracy testosteronu jest pojawienie się włosów w paru częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj tadalis